Jak zrobić prezentację PowerPoint?

Dodawanie filmu do PPT

Filmy to komputerowe pliki wideo w formatach AVI lub MPEG, mające takie rozszerzenia jak avi, mov, mpg i mpeg.

Animowany plik GIF zawiera elementy ruchu i ma rozszerzenie gif. Z technicznego punktu widzenia animowane pliki GIF nie są filmami, lecz zawierają wiele obrazów, które — wyświetlone jeden po drugim — tworzą efekt animacji. Pliki te są często używane w celu uatrakcyjnienia projektu lub witryny sieci Web. Funkcja Clip Art pakietu Microsoft Office rozpoznaje pliki GIF jako klipy filmowe, ale że w rzeczywistości nie są one cyfrową zawartością wideo, to w przypadku pracy z plikami GIF nie wszystkie opcje filmu są dostępne.

Filmy i animowane pliki GIF można dodawać do slajdów spośród plików znajdujących się na komputerze, w kolekcji programu Microsoft Clip Organizer, w sieci lub w Internecie. Aby dodać film lub animowany plik GIF, należy go wstawić do określonego slajdu. Film i plik GIF można uruchomić na kilka sposobów: można je odtwarzać automatycznie, lub po kliknięciu na obiekt.W odróżnieniu do obrazów i rysunków pliki filmowe są zawsze połączone z prezentacją, a nie osadzone w niej. Gdy zostanie wstawiony połączony plik filmowy, program PowerPoint tworzy łącze do bieżącej lokalizacji tego pliku. Jeśli później plik filmowy zostanie przeniesiony do innej lokalizacji, nie będzie możliwe zlokalizowanie go w celu odtworzenia w programie PowerPoint. Dlatego przed wstawieniem filmów do prezentacji dobrze jest skopiować je do tego samego folderu, w którym jest prezentacja. Program PowerPoint utworzy łącze do pliku filmowego i dopóki plik pozostanie w folderze prezentacji, będzie możliwe jego zlokalizowanie, nawet jeśli folder zostanie przeniesiony lub skopiowany na inny komputer.

POWER POINT jako pokaz slajdów 1.

Jeśli stworzymy prezentację Power Point dodajemy ją na TwinSpace jako dokument. Nie może być zbyt duży, bo nie uda nam się go dołączyć.Nie wyślemy go mailem, jeśli będzie potężny. Jeśli ma dużo wstawionych zdjęć i animacji, będzie duży. Jako zwykły dokument nie będzie się również otwierał jak okno z obrazkami. Musimy go otworzyć, żeby obejrzeć.

 

Jeśli chcemy mieć PPT jako gotową prezentację, widzialną po otwarciu strony bloga, lub TwinSpace możemy przesłać ją jako dokument PPT i przekonwertować w obraz . Ważne, żeby zrobić w tym celu najprostszą prezentację PowerPoint bez efektów i animacji.

Otwieramy  darmowy program

www.slideshare.com

 

1. Załóż konto, zapisz hasło.Możesz logować się swoim hasłem z Facebooka, jeśli takie posiadasz.

2. Klikasz Upload, następnie Upload publicly  i wybierasz prezentację PowerPoint z komputera.Klikasz na nią i czekasz na załadowanie do programu. Trwa to zależnie od wielkości prezentacji.

3. Po załadowaniu widzisz pierwszy slajd na ekranie, z boku masz EMBED, kopiujesz kod.Możesz wkleić go teraz jako widget na TwinSpace albo na bloga. Jeśli chcesz go wysłać mailem, to kopiujesz link z górnego okna, gdzie wpisywałaś adres programu:)i wklejasz go do listu.

 

4. Jeśli rozwiniesz informacje pod swoim loginem u góry ekranu, zobaczysz My uploads. To miejsce gdzie są zapisane twoje prezentacje. Jeśli klikniesz na ikonę prezentacji zobaczysz inne możliwości-możesz wysłąć ją mailem, zapisać na dysku komputera, wysłać bezpośrednio na Facebook lub Blogspot.Twoja prezentacja jest publiczna, możesz spodziewać się komentarzy.

Power Point jako pokaz slajdów 2.

Oto kolejny program, który umożliwia przesłanie prezentacji Power Point i skonwertowanie jej w pokaz slajdów, który zaistnieje na blogu lub TwinSpace jako okno ze slajdami.

 

1.Załóż darmowe konto.

2. Wybierz Single File Upload.

3. Wybierz prezentację do umieszczenia - Przeglądaj.

4.Nadaj tytuł-title, wybierz kategorię-category.

5.Pobierz prezentację- Upload Power Point - przycisk na dole strony.

6.Czekaj na przesłanie i skonwertowanie swojego dokumentu.

7. U góry znajdź przycisk- My stuff. Tu znajdziesz wszystkie swoje PPT.

8. Kliknij Embed, skopiuj kod.

9. Wklej kod na bloga lub TwinSpace jako widget.

 

 

Możesz przesłać tę prezentację mailem-Share.

Jeśli Twoja prezentacja w swojej pierwotnej wersji uruchamiana jest automatycznie możesz skonwertować ją jako video-klikasz Video.

Prezentacja online.

www.sliderocket.com

 

Bardzo fajna aplikacja do robienia prezentacji online, podobnie jak PowerPoint. Można korzystać z darmowych zasobów zdjęć na Flickr, swoich własnych, dodawać swoje własne filmy z youtube.

 

1.Załóż konto.

2. U góry strony kliknij na malutką ikonkę z plusikiem- New -utwórz nową prezentację.

3. Masz do wyboru kilka szablonów. Wybierz dowolny, kliknij na wybrany. Zatwierdź OK.

4. Widzisz aktywne pola do dodawania tytułów lub tekstu. Jeśli nie potrzebujesz ich kliknij raz na to pole, następnie wciśnij klawisz Backspace. Zniknęło.

5. Z prawej strony masz możliwość edytowania prezentacji. Gdy klikniesz Layout możesz wybrać układ slajdu z tekstem, zdjęciem itp. Background umożliwi ci wybór koloru tła.

6. Pierwszy slajd masz przed sobą w powiększeniu, oraz w pasku edycji na dole strony. Z jego lewej strony masz ikonkę z plusikiem – New -dodasz nią kolejny slajd. Kliknij na tę ikonkę.

7. Pojawił się nowy slajd. Ponownie możesz usunąć miejsce na tytuł, miejsce na tekst, wybrac kolor tła – Background.

8. Dodawanie zdjęcia do slajdu – z lewej strony dużego pola ze slajdem widzisz malutkie ikonki jedna pod drugą. Pierwsza ikona z literą T umożliwi ci dodanie tekstu. Druga ikona umożliwi ci wstawienie zdjęcia. Zdjęcie może pochodzić z twojej kolekcji, lub z Flickr – tylko zdjęcia przeznaczone do legalnego użytku.

 

Dodawanie własnych zdjęć. U góry kliknij Import Media. Wybierz zdjęcie z folderu swojego komputera.

Dodawanie zdjęc z Flickr. U góry kliknij Flickr. W pustym oknie z lupką- wyszukiwarka- wpisz nazwę przedmiotu, który chcesz znaleźć w zasobach Flickr. Kliknij Enter. Po chwili masz zdjęcia, które możesz legalnie umieścić w prezentacji. Kliknij na wybrane zdjęcie, a następnie na dole Add Media. Zdjęcie załaduje się do prezentacji, możesz je dopasować do slajdu rozciągając lub zmniejszając.

Dodawanie własnego filmu z youtube. Klikasz na ikonkę z trójkącikiem pod ikoną z T. Wklejasz adres URL swojego filmu z serwisu youtube. Film doda się do slajdu, uruchomisz go klikając na środek pola z filmem.

 

9. Zapisanie prezentacji, umieszczenie na stronie TwinSpace lub na blogu. U góry klikasz Share. Następnie Publish, Get embed code. Skopiowany kod wklejasz na TwinSpace lub na blog.

Prezentacja.

 

http://prezentit.com

 

Załóż darmowe konto-sign up.

2.Po uzupełnieniu danych kliknij Create an account.

3.+new presentation- utwórz swoją własną.

4.+ dodajesz nowy slajd, Insert text albo obrazek - image, upload, insert. Dopasuj obrazek do odpowiedniego rozmiaru. Wykliknij się poza obrazek na slajd.

5.Możesz teraz dodać tło do slajdu -Fill colour, wybierz kolor z ramki obok.

6.Transition- wybierasz sposób prezentacji slajdów. Spróbuj kilku opcji, preview umożliwi ci podgląd.

7. Możesz pobrac swoją prezentację-skompresowana do zip. File, download.

8.Share, pokazuje się embed code, który kopiujesz-Ctrl C, wklejasz na bloga lub TwinSpace Ctrl V.

The Very Hungry Caterpillar book

Prezi - nowy sposób prezentacji.

lucida

https://www.lucidpress.com/documents/edit/7527d44d-ec41-4889-8d59-e4c59bca7984