Ambasador  programu eTwinning.

Pełniłam tę funkcję z dumą, angażowałam i nadal angażuję  się we wszystkie akcje, które promują program eTwinning, piszę do gazet, spotykam się z nauczycielami na szkoleniach i prywatnie, pomagam im w realizacji projektów.

Publikacja zwarta.

Konferencja regionalna - Elbląg.

Konferencja odbyła się 30 listopada 2012 r.w Elblągu. Gościło na niej ponad 120 nauczycieli, większość z nich zarejestrowała się w programie eTwinning i niebawem rozpocznie realizację swojego pierwszego projektu. Trzymam za nich kciuki.

 

RELACJA

Seminarium kontaktowe - Tuluza 2015r.

Seminarium kontaktowe-Wrocław 2012 r.

25 października 2012 r. rozpoczęło się seminarium kontaktowe dla nauczycieli klas I-III oraz przedszkoli z Polski, Hiszpanii, Portugalii, Słowacji, Czech, Bułgarii, Wegier, Litwy. Po zarejestrowaniu się na portalu i dołączeniu do rzeszy eTwinnerów nauczyciele obejrzeli przykłady dobrej praktyki, zapoznali się z Desktopem, TwinSpace. Założyli też nowe projekty i teraz przyszedł czas na pracę. Zwiedzanie Wrocławia w zimowej szacie było ciekawostką dla gości z nieco cieplejszych krajów. Podczas seminarium przedstawiłam projekt Friends Fur-ever.28 października  przyszedł czas na pożegnanie z tym pięknym miastem.

Spotkanie przedstawicieli eTwinning.

We wrześniu 2012 roku odbyło się spotkanie przedstawicieli eTwinning, którzy na co dzień promuja program w każdym z województw. Powołano nowych ambasadorów, wręczono certyfikaty- akty powołania do pełnienia tej zaszczytnej funkcji. Odbyła się sesja warsztatów, zaprezentowano przykłady dobrej praktyki. W naszym województwie koordynatorem programu jest pani Joanna Mariuk- pracownik olsztyńskiego kuratorium, promotorem jest pani Maria Chodakowska-Malkiewicz- pracownik WMODN w Elblągu, ambasadorem jestem ja oraz pani Elżbieta Karaś z Wieliczek.

Najciekawszy  warsztat dotyczący sztuki prezentacji poprowadził dziennikarz TVN24 Igor Sokołowski.

Warsztaty dla ambasadorów na Cyprze.

W dniach 4-8 listopada 2011 roku brałam udział w szkoleniu dla ambasadorów eTwinning na Cyprze. Było tam ponad 120 ambasadorów z całej Europy, z Polski 5 osób. Pracowaliśmy nad zasadami promocji programu, wyzwaniani, jakie stoją przed programem eTwinning oraz opracowaliśmy zasady wspólpracy między NNS a ambasadorami. Mieliśmy okazję dzielić się doświadczeniami i dobrymi praktykami. Spodobał się mój pomysł na wystawę projektów w Bibliotece Pedagogicznej i spotkanie przy kawie z ich autorami w kawiarni. Oprócz ciężkiej pracy był czas na zwiedzenie tej pięknej wyspy. Pogoda w listopadzie letnia, a krajobrazy zapierały dech w piersiach.

Spotkanie przedstawicieli eTwinning.

W dniach 29 września-1 października 2011 r. odbyło się coroczne spotkanie przedstawicieli eTwinning. Podsumowaliśmy działania za rok szkolny 2010/2011 i zaplanowaliśmy nowe . Odbyły się też warsztaty komputerowe na temat smilebox, glogster, Voki i tworzenia komiksów.

Konferencje warsztatowe eTwinning.

Białystok-Olsztyn, 14-16 września 2011r.

W dniach 14-16 września uczestniczyłam w warsztatowych konferencjach eTwinning w Białymstoku i Olsztynie. Przedstawiałam swoje projekty oraz prowadziłam warsztaty komputerowe. W konferencjach wzięło udział ponad 300 nauczycieli, dyrektorów placówek edukacyjnych oraz przedstawiciele władz samorządowych województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Seminarium Kontaktowe w Ostródzie

W dniach 30 czerwca- 2 lipca 2011 roku brałam udział w seminarium kontaktowym przygotowanym przez polski NSS. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele historii, geografii, WOS, języka angielskiego i języka polskiego z Polski, Francji, Włoch, Czech i Hiszpanii. Pełniłam tam rolę eksperta, przedstawiłam projekt Hide and seek in the castle oraz prowadziłam warsztaty komputerowe na temat programu PhotoStory 3.

Nauczyciele przygotowali pomysły  na projekty eTwinning, niektórzy znaleźli partnerów do współpracy i zarejestrowali gotowe projekty. Piękną uroczystością na  ostródzkim zamku uczciliśmy rozpoczęcie polskiej prezydencji w UE. Uczestnicy seminarium wyjechali z Ostródy pełni entuzjazmu, zawarli nowe znajomości, mieli okazję zobaczyć jak piękny jest nasz region.

Konferencja eTwinning w Gdańsku

27 czerwca brałam udział w konferencji promującej program eTwinning w Gdańsku. Prezentowałam tam swój projekt o zamkach i rycerzach. Po prezentacji otrzymałam gratulacje od Pani Minister Katarzyny Hall. Było to miłe i niespodziewane. Prowadziłam też warsztaty na temat Desktopu. Mam nadzieję, że powstaną w woj. pomorskim nowe projekty eTwinning.

 

Link poniżej:)